Banner

Týden jsem čekal, že mě opustí emoce a tento článek budu moci napsat s klidnou hlavou. Přestože se mi to moc nedaří, pokusím se v článku emocím pokud možno vyhnout.

O co tedy jde.

Někdy v měsíci květnu byli juniorští reprezentanti informováni o termínu ( od 10.7. ) soustředění na řece Bělá Jesenická.  Náš klub upravil své soustředění na Otavě ( včetně účasti lektora suchého vázání Jesuse ze Španělska), tak aby nekolidovalo právě se soustředěním repre , kde máme Michala s Radkem a řadu věcí jsme tomu museli podřídit.

Vím, že docela dlouho dopředu Rosťa Oliva naplánoval společné soustředění v Polsku. Všichni tedy znali termíny. A ejhle , dva dny před soustředěním repre bylo toto soustředění zrušeno , protože - Petr musí do práce a Kuba s Honzou jedou na polské soutředění.

Asi už jsem možná starý, ale nechápu, jak může reprezentant dva dny před soustředěním repre ohlásit, že radši pojede na nějaké jiné soustředění -výlet-práce. Ani si nepamatuji, že by si něco podobného nějaký reprezentant (včetně seniorských) z podobných důvodů dovolil. Pro mě osobně takový člověk do reprezentace nepatří.

To vám chlapci stačí, že jste se do té reprezentace přes tu "konkurenci", která v současné době u juniorů je "probili" ,tím máte zajištěný zájezd na MS za peníze druhých a sami už nemáte žádné povinnosti? 

Přeci vedení repre muselo celé soustředění předem zorganizovat a připravit ( a to nevím jak to měli např s ubytování, které se často platí zálohově a storno poplatky nebývají zanedbatelné) a vy si takovým způsobem nevážíte jejich práce?

Ale možná je to všechno trošku jinak a pokud to opravdu jinak je, tak se vám velmi rád omluvím.  To říkám proto, že mě prostě na celé této věci něco zapáchá. Je to právě ten podivný časový sběh událostí. Nechce se mi moc věřit, že dva dny před soustředěním repre se reprentanti rozhodnou jet někam jinam a Petr přeci ty dva měsíce věděl, že si má nahlásit volno (ale možná má fakt drsného zaměstnavatele, který ho prostě na sraz repre nepustí ).

Nicméně mě přijde, že to vše (ať už je to doopravdy jakkoliv) tak trošku kopíruje současný stav u juniorů.

Milan Čubík