Banner

Uplynulý závodní víkend mě opět moc potěšil.  Luboš , Víťa, David a Lukyn jeli na Užší výběr do Jižních Čech a já jsem s juniory ( Patrik Martinec , Adam Kundrata , Michal Melichar , Mates Valíček a Radek Gračka) absolvoval cestu na řeku Svatavu u Sokolova.

Naši  „staříci“ mi udělali velkou radost a prokázali stálou příslušnost k absolutní české špičce a všichni čtyři se vešli do první sedmičky celkového pořadí. Tím si vytvořili opravdu dobrý základ pro nominace na šampionáty 2017.

Že by všichni bojkovičáci na MS na Slovensko ……. J ? Proč ne J ?

S „mládežníkama“ jsme vyjeli už ve čtvrtek po škole , abychom si mohli chvilku v klidu v pátek potrénovat. Cesta docela dlouhá , ale provoz mimořádně plynulý a tak jsme do Sokolova dorazili v pohodě.

V pátek ráno jsme vyrazili na trénink. Cíleně jsme zkoušeli mušky , nové barvy hlaviček a pozice ryb.  Něco jsme i  objevili a tak jsme odpoledne – to už se k tréniku sjížděli i další skupiny – vyjeli do lázeňského města Karlovy Vary, protože tam nikdo z hochů ještě nebyl. Procházku městem jsme zakončili ve Vietnamském bufetu polévkou Pho ( docela šla) a vrátili se do Sokolova na losování.

Na sobotu jsme si z deseti rotací „tasili“ osmkrát spodní polovinu závodního úseku. Informace z loňské roku hovořily o tom, že by to mohlo být dobré. Jenže ty informace byly z podzimu a bylo to špatné. Úseky  1-7 super ( o tom hovoří i 78 ulovených ryb jednom z těch horních čísel za 90 minut. O čísla 8 dolů horší a horší ……

Nicméně se i přes nepřízeň losu ( hlavně Patrik s Matesem budou na pátečním klubu trénovat losování) se Radek a Michal drželi v po sobotě v popředí.

Večerní grilovačka, fotbálek a šup do „pelechů“

V sobotu odpoledne někde v kopcích dost zapršelo a tak byla v neděli voda ve Svatavě přikalená. Tentokrát jsme měli takovou kombinaci horních a dolních čísel. Opět byly lepší ty horní a toho skvělým způsobem využil Radek Gračka a suverénním způsobem dal dvě jedničky a stal se celkovým vítězem. Michal Melnar měl kombinaci spodního a horního úseku a taky odvedl perfektní práci a se stejným součtem jako Kuba Frg. Adam , ale o tři ryby méně skončil třetí.  Patrik Martinec  už si v neděli zachytal jedno kolo i v té horní části a tam taky ulovil největší rybu závodu – lipan 498 mm. Mates Valíček si to s těmi losy „vyžral“ až do konce a přesto, že nechytal vůbec špatně, tak to tentokrát na nejlepší nestačilo.  Adam Kundrata měl ty losy podobné Matesovi a hlavně toho má ješte dost před sebou a taky se musí ještě i hodně naučit.

No, potom radostné vyhlášení nejlepších , pár fotek , rozloučit se , cestou dva kyblíky na KFC a tak ….. J

Musím říct (nebyl jsem loni na MiČR) , že opuštění revíru Klabava a přesunu na Svatavu tomuto závodu velmi prospělo a závod to byl móóóc hezký. Jen škoda, že se někdo odhlásil a ze čtyř sektorů se musely udělat dva a tím co jsem už o těch úsecích napsal , tak  to vyrovnanosti „fleků“ dost ublížilo. Ty čtyři by byly naprosto ideální. I tak pořadatelům VELKÝ DÍK.

A už se taky těšíme na Moravici v Podhradí. Byli jsme tam trénovat a je tam moc hezky.

Milan Čubík

 

20160529 162600

 

20160529 162249

 

20160529 163059