Banner

Ve dnech 16. a 17. Dubna se uskutečnily dva závody juniorů na jezeře.


Prvním ze závodů byl závod o Východočeský pohár. Závodilo se na rybníku Zdíkovec u Vimperku. Počasí nám přálo a tak nic nebránilo v závodech. Po třech kolech byl vyhlášen jako vítěz náš Matěj Valíček, který se vypořádal nejlépe s nástrahami tohoto zajímavého rybníka. Druhý byl jezerní klasik Petr Červenka a na třetím místě skončil o fous Kuba Adam. V závodech benjaminů obsadil první místo David Sušil, který celkově skončil na super 6. Místě, druhé a třetí místo obsadili Slavíček Michal a Mašek Jan. Zajímavostí tohoto závodu byla nutnost chytat nejen jezerní klasikou, ale závodníci se museli vypořádat i s klasickou nymfou. Skvělý výkon našeho Matěje doplnili ještě Radek Gračka a Michal Melnar na 4. A 5. Místě a jedenáctým a čtrnáctým místem Patrik Martinec a Kuba Kalina.

vych vytez

 

vych benjam

 

 

 

V neděli se na stejném rybníku uskutečnilo Mistrovství České republiky v jezerním muškaření. Počasí nám již tak nepřálo jako v sobotu, ale všichni junioři se s ním dokázali vypořádat. Chytání bylo čím, dál, tím, složitější a navíc se k chytání přidal i studený vítr a vlnky na rybníce. Nejlepší výsledek zde tentokrát vybojoval Tomáš Langer následovaný naším Radkem Gračkou a medailistou ze soboty Petrem Červenkou. Čtvrté místo obsadil Jan Bureš a skvělý výkon ze soboty podtrhl náš Mates následovaný Michalem Melnarem. Pěkný výkon našich borců podtrhl Kuba Kalina na osmém místě a Patrik Martinec na místě jedenáctém.


Jen tak dál borci !!!

 

 

rep vytez

rep benjamini

 

A na závěr jak to viděl Mates:

 

Jak už asi víte ,tak jsem vyhrál Východočeský pohár juniorů a teď vám povím, jak to bylo. Začal bych asi přípravou. Příprava, byla relativně normální, vázal jsem klasické jezerní vzory a to bylo vše. Na závody jsem se strašně těšil, protože se tam se všema zase uvidím. Jelikož to jsou závody, tak k tomu patří i stres. Ve stresu jsem ani nebyl, ale jelikož se mluvilo, že tam jsou okouni tak jsem se toho i částečně bál. V sobotu ráno jsme přijeli na místo s dobrým pocitem, že bych mohl relativně dobře zachytat a zároveň taky už trošku vystresovaný. Po losování jsem si navázal pruty a taktéž francouze, což na jezero normální není. V prvním kole jsem měl taktiku tak zvaně „na jistou“ a tak jsem zkoušel intermídu a chytat duháky. Asi za 20 minut chytání jsem chytil jednoho okouna a to u břehu. Zkusil jsem tedy prochytat břehy s francouzem a to bylo ta výhra. Do poloviny prvního kola jsem rotoval s 5 rybami a věděl jsem pokud, chci dát jedničku, že musím zabrat, protože nás tam bylo víc s 5 rybami. Druhé kolo bylo o poznání lepší a skončil jsem s 12 rybami, což mi zajistilo jedničku. Do druhého kola jsem šel s dobrým pocitem a taky to tak vypadalo. Asi po 10 minutách jsem, vytáhl duháka a hned se zbavil toho stresu, že bych mohl dát 0. Do poloviny druhého kola jsem rotoval se 5 rybami a taky jsem musel zabrat, protože tam byl ještě Červ a ten měl podobně. Nakonec to dopadlo dobře a já druhé kolo skončil s 10 rybami, takže další jednička. Přes obědovou pauzu jsem byl mírně vystresovaný z toho, ať si to nepokazím a věděl jsem, že pokud chci vyhrát, musím dát minimálně 3. A začalo to. Boj o celkové vítězství. Zkoušel jsem francouze u břehu na kterého jsem chytil asi 4 ryby. Potom jsem zkusil chytat duháky z dálky a tak jsem chytil asi 3 duháky. Rotoval jsem tedy, se 7 rybami, a pokud chci, aspoň 2 musím fakt zabrat, protože Červ měl asi 14 ryb a šel na mé místo a já na jeho. V posledním kole jsem do toho dal úplně vše. Věděl jsem, že pokud se budu snažit, tak to dokážu. A bylo to tak. V posledním kole jsem chytil 13 ryb a to stačilo na 3. Měli jsme tedy s Červem a Kubou Adamem stejné součty umístění. Kuba měl o 3 ryby míň jak my. A s Červem jsme měli stejně, ale já jsem chytil v posledním kole jako poslední rybu štiku 50 cm a ta mi to celé vyhrála. A dál už to znáte. Měl jsem štěstí, ale taky si troufám říct, že jsem byl i připravený. A  jak jistě  víte štěstí přeje připraveným!

 

rep vsichni