Banner
Naše první závody (Divize) se uskutečnily na jezeře v Ostrově a k obrovskému překvapení všech včetně nás samotných, tým ve složení Čubík, Roza, Pavlacký a Gabrhel vyhrál a tudíž postoupil do II. ligy. Prakticky všichni (opět včetně nás) to považovali ze náhodu, nicméně pro nás to byl velmi příjemný okamžik a hlavně to byl opravdový začátek skutečného závodění. Luboš Roza se i díky dalším výsledkům a hlavně díky skvělému výkonu při nominační kvalifikaci na Svatavě probojoval do juniorského reprezentačního týmu pro Mistrovství světa 2004, které se konalo v Norsku. A opět obrovské překvapení – Luboš se vrátil jako mistr světa, přičemž titul získal s velkou převahou o čemž svědčí součet 6 z pěti závodů. Druhý Francouz měl součet 11.

V témže roce se naše řady rozšířily o další členy a tým „B“ jsme přihlásili opět do Divizního přeboru 2004, který se konal na řece Moravě v Uherském Hradišti. A Bojkovice opět zvítězily. Nejen jako tým, ale Vít Pavlacký jako junior dokázal vyhrát i jednotlice. Ve II. lize se již tak nedařilo a zejména díky nezkušenosti jak závodní tak i na poli diplomatickém (1. kolo jsme chytali pouze ve dvou) tým „A“ sestoupil. Naštěstí tento sestup nebyl tak bolestivý, protože díky týmu „B“ jsme II. ligu měli zajištěnu i pro následující rok.

A to co se podařilo Luboši Rozovi v roce 2003, dokázal i Vítek Pavlacký – počtem bodů si zajistil účast v kvalifikaci na MS 2005 v ČR.

Rok 2005 začal naším dalším velkým úspěchem, to když dvojice Čubík, Roza vyhrála celkem jednoznačně závod dvojic v Lucembursku a Luboš se stal taky vítězem jednotlivců. A opět Divize. Tentokrát se uspořádání tohoto závodu ujal právě náš MK na řece Olšavě v mimopstruhovém pásmu. Máme za to, že se nám závod podařilo uspořádat velmi kvalitně, o čemž svědčí, že 9 týmů chytilo přes 800 jelců od 20 cm výše. Můžete hádat kdo vyhrál. Vlastně to ani tak těžká hádanka není – MK Bojkovice „A“. A protože v tomto roce již tým „B“ chytal II. ligu dost dobře ( 4.místo ), budeme mít pro rok 2006 ve druhé lize dva týmy.

Důležitější ovšem bylo, že si Vítek Pavlacký v kvalifikaci na MS světa vedl tak dobře, že ji vyhrál a MK Bojkovice mohl slavit další úspěch – na MS 2005 budeme mít v týmu dva členy. Vlastně tři – Milan Čubík se ujal role managera týmu.

Hádanky již dávat nebudu – jsou jednoduché. Luboš Roza po obrovském boji, skvělému výkonu a taky nezbytnému štěstí obhájil titul mistra světa jednotlivců, Vítek Pavlacký obsadil sedmé místo a oba se velkou měrou zasloužili i o titul v týmové soutěži.

Úspěchy jsme sklízeli i v řadě dalších závodů, ale to by již bylo na docela dlouhé psaní. Všechno to zní tak trošku jako pohádka, že? A to ještě nejsme u budoucnosti. V současné době se MK Bojkovice stal občanským sdružením a v jeho řadách jsou kromě kmenových členů vedení i čestní členové.

Aktualizováno (Středa, 13 Srpen 2008 08:17)