Banner
Začátek spadá do roku 2000, kdy pod vedením Milana Čubíka začal fungovat kroužek mladých muškařů pod Domem dětí a mládeže v Bojkovicích a jeho cílem bylo naučit mladé zájemce co nejvíce z tohoto rybářského odvětví.
V kroužku samotném se ze začátku scházelo pět hochů ve věku 14-16 let. Učili se všemu co jim Milan Čubík mohl ze svých zkušeností předat a protože místní Olšava je pouze malým potokem, často skupina vyjížděla sbírat zkušenosti na řadu jiných revírů. A někdy v tomto období začala hlodat v hlavě Čubíka otázka, jak by tito mladíci uspěli při závodech. Protože „mladí“ byli pro, přihlásili jsme se v roce 2003 do Divizního přeboru. Ale to již začala éra současnosti.

MK Bojkovice je občanským sdružením se zaměřením na výchovu mladých rybářů zajímajících se o lov ryb muškařením. Klub vychovává mladé muškaře k etickým způsobům lovu, ke správné technice lovu a výrobě umělých nástrah – vázání mušek. Ti kteří mají zájem mají max. podporu klubu k účasti na závodních akcích.
Klub má své zázemí na DDM v Bojkovicích, kde se ve své klubovně schází každé pondělí. Na schůzkách se Ti nejmladší členové učí základy muškaření, kde se bavíme o šňůrách, prutech o způsobech lovu apod. Pro ty starší a ostřílenější je to především o vázání mušek, příprava na nové závody, ...ale hlavně předávání zkušeností těm mladším.
Schůzek klubu se účastní i nečlenové, rybáři, kteří chtějí tomuto druhu rybaření přijít na chutˇ.
Tak jako v minulosti budeme pořádat výuku techniky házení a vázání mušek. 
A taky zcela jistě vyrazíme někam „jen tak“ na ryby. O všech těchto akcích vás budeme většinou dopředu informovat a jak jsem již uvedl – jsme otevřeni každému zájemci o cokoliv z oblasti muškaření.

Aktualizováno (Čtvrtek, 14 Srpen 2008 08:02)