Banner

Další závod - JIZERA je za dveřmi .

 

¨Navrhuji odjezd z Bojkovic na 14:00. "Nakládka" bude standartně a v Brně by jsme měli být v cca 15:30

 

Jen pro jistotu :

Martinec ; Mikeska ; Kundrata ; Valíček ; Gračka ; Melnar ; Kalina.

Jinak vše v klasické - všem známém režimu.

 

 

 

Jak bylo avizováno - odjezd na závody do Strakonic je již v pátek ráno s následnou "nakládkou" :

 

Paťa                  7:55

Kuna                 8:00

Mikin                 8:05

Mates                8:10

Radek               8:25

Michal                až se podaří dojet do Brna  - cca 10:00

 

První zastávka na lovu kachen - sběr CDC. Z tohoto důvodu vhodné oblečení.

Jinak klasika - páteční jídlo sebou, taky možná spacák (sice chladno nehlásí, ale co kdyby .....) a prosím nic nezapomět z rybřské výbavy.

Tedy v pátek.   Milan Čubík

 

Uspořádat naše tradiční letní soustředění byl letos docela oříšek. Moc jsme nechtěli na Svratku, kterou známe, Jihlava je v létě plná lakušníku a tak jsme měli v hledáčku Dyji pod Vranovskou přehradou a taky Metuji. Nicméně obě tyto varianty padly, protože stav vody v našich řekách je tento rok opravdu špatný.
Nakonec se nám podařilo domluvit bydlení i povolenky na Oravě s plánem jednodenního chytání na Váhu.
Odjez byl v úterý v poledne. Náš devítimístný Ford byl trošku "přeplněný", ale cestu do Tvrdošína jsme zvládli hladce a po vyřízení státních lístků, povolenek a ubytování se v parádní drevenici v obci Podbiel, jsme soustředění zahájil koupačkou v termálech Oravice. Přestože jsme měli v plánu ve středu vstávat brzy , bylo to koupání tak náročné, že jsme ve středu vyspávali až do osmé :-) . Rychlá snídaně ve formě míchaných vajíček a jsme vyrazili k řece. Volba padla na úsek "za garážami" . První hodina chytání byla docela výživná a chytali se jak lipani, tak i potočáci. Sice nic extra velkého, ale chytání to bylo fajn a naši mladíci si aspoň vyzkoušeli brození ve velké řece. Nikdo se neokoupal a to i přesto, že se začala zvedat voda a chytání a hlavně to brození začalo být opravdu složité. Keník ještě stihnul ulovit potočáka cca 40 cm a pak už jsem zatroubil k ústupu.
Oběd se snad povedl a po siestě zase k vodě. Protože stále tekla větší voda, tak jsme zvolili pláň, nad kterou se do Oravy vlévá ( vzhledem k malému průtoku spíše vtéká) Studený potok. Na sucho se nechalo chytit několik spíše menších lipanů a tak o největší zážitek se postaraly mračna jepic, které se rojily hlavně v místech proudů řeky. Bylo až neuvěřitelné, jaké množství jich bylo. Ale rybám asi nechutnaly a tak jsme se už skoro za tmy rozloučili s řekou a šup na drevenicu. Večeře, pár frků i nefrků a s tím, že ráno vstáváme brzy šup do pelechů.
Vstal jsem v pět a pohled na internet mě ujistil, že ani dnes to s tím brzkým vstáváním nebudeme přehánět. Tento pohyb vody je bohužel pro Oravu poměrně typický a hlavně se v něm nikdo neorientuje. Business s energií prostě vítězí a tak jsem se převrátil na druhý bok a budíček jsem pískl až nějak před devátou. Došli jsme k názoru, že dopoledne bude lepší strávit vázáním a počkat na lepší časy - průtoky. A opravdu, odpoledne se voda přibrzdila a tak jsme mohli vyrazit "za ihrisko" , kousek pod vtokem Oravice (taky malá). Hned na začátku se Mirkovi podařilo ulovit lipana 40 cm a tak jsme my ostatní měli naděje převeliké.
Naděje byly, ale ulovit se nám dařilo pouze "vyčúrané" tlouště všech velikostí. Lososovité ryby byly asi ještě víc vyčúrané :-) Ovšem právě těm tloušťům jsem vděčný - kdo tu suchou nepošle opravdu přesně, tak chytí akorát ouklej. Ovšem ty tady dosahují délek dost přes 20 cm.
A zase , drevenice , večeře, vázání, sranda, pelech.
Poslední den (pátek) na Oravě jsme naplánovali tak, že dopoledne se mládež za doprovodu Keníka, Davida , Mirka a Luboše pokoušela něco ulovit kousek "za barákem" a já připravoval oběd i večeři, abychom mohli večer zůstat chvilku déle u vody. Jedna parta se přesunula na známé místo "za garážami" a zbytek jsme přejeli k Oravskému Podzámku, kde je letos nově otevřený úsek chyť-pusť.
Ti co byli za těmi garážemi něco pochytali a my, co jsme byli v "pusťce" jsme si zachytali fakt dobře. Fungovala nymfa, suchá i mokrá kukla , ale protože je ten revír opravdu "čerstvý", tak jsme chytali potočáky do třiceti a docela dost proudníků. Nicméně to byla pro naše "junáky" zase dobrá škola.
Návrat, večeře,chvilka povídání , malý předúklid a nechat si zdát o obrech z Váhu, které zítra stopro nachytáme.
Ráno jsme předali drevenicu ( teda taky za ni zaplatili) a rychle na Váh. Rozdělení na dvě skupiny proběhlo už večer a tak jedna část šla chytat do pstruhové chyť-pusť a druhá do lipňové chyť-pusť. Já byl v té lipňové a přestože jsme si docela zachytali, tak to žádný rybářský orgasmus nebyl. Na oběd jsme přejeli na Kozí vršok (docela dobré zaplať a sněz co můžeš, což se jim v případě naší věčně hladové mládeže asi moc nevyplatilo) a tam jsme zjistili, že skupina ze pstruhovky je na tom dost podobně až na to, že se jim nějaké větší ( okolo 50cm) ryby zdolat podařilo a nějaké (samozřejmě ty úplně největší) ještě ztratili.
Odpoledne stejné rozdělení a výsledek víceméně podobný. Několik hezkých ryb na obou revírech a co si budeme povídat, když se podaří pstruh okolo padesáti, tak jich zase tak moc za ten den být nemusí.
Pstruhový Váh chyť-pusť oplývá opravdu velkýma rybama, ale i velkou návštěvností a tak se k těm již opatrným velkým rybám dostat a ještě je úspěšně zdolat není vůbec jednoduché. A myslím, že se právě s tímto naši mládežníci vyrovnali fakt dobře a celé toto naše soustředění je zase rybářsky posunulo dopředu.
Potom už jen rozloučení s vodou a okolo půlnoci doma.
Abych nezapomněl - všem, kteří se toho našeho soustředění zúčastnili musím poděkovat. Za přístup, chování se , ochotu pomoci jeden druhému , a tak ....
Všem : Vít KENÍK Pavlacký ; David DATEL Chlumský ; Luboš LEMUR ml. Roza ; Mirek REKORDMAN Žmolík a taky návštěva z Nového Zélandu - Peter Rubischon.
Patrik Martinec ; Michal Mikeska ; Michal Melnar ; Šimon Neslanik ; Štěpán Kaleta ; Adam Kundrata ; Radek Gračka.

Tak Čus zase někdy příště.
Jo, příští týden začínají klubové schůzky - stejně jako v minulém školním roce.

Milan Čubík

 

mms img2063891028

 

mms img-130122025

 

 

mms img577176299

 

 

Více foto ZDE

 

Tak mládeži (teda ta, která jede na soustředění) ,

odjez bude v úterý 18.8. a : Radka naložím v UB v 11:45 ; ostatní objedu okolo 12:00 - 12:15

budeme až do pátku na Oravě ( Orava , Oravica a Studený potok) , potom se přesuneme na Váh a návrat domů bude jasný až v průběhu soboty - buď v sobotu v noci nebo v neděli po obědě.

Na úterý si vezměte nějakou domácí stravu a pak už bude postaráno. 

Všichni potřebujete nějaký osobní doklad , rodiče ať zajistí i pojištění, pár drobných peněz (cca 30-50€) , plavky , pláštěnky nebo nepromokavé bundy , sportovní obuv , trošku víc oblečení ( ale pamatujte, že sice máme velké auto, ale ne nafukovací), kdyby jste se "oprali", pro případ velké krize i nějakou osobní hygienu (voňavky zůstanou doma :-) ), a tak ...

Určitě vázání a z výbavy - pruty AFTMA 3 nebo 4 nebo i 5 ; navijáky na nymfu , suchou. Potápivé šňůry a pruty na streamera vám půjčíme.

Jo, je možné, že na Váhu přespíme ze soboty na neděli v přírodě, tak i spacáky a nějakou lehkou karimatku.

Snad jsem na nic nezapoměl, pokud ano, tak můj telefon máte.

Těším se na vás i na příští týden.

Milan Čubík

 

 

Výsledky z juniorského šampionátu se zadrhávaly, ale konečné už jsou na světě.

Český tým vybojoval hezkou bronzovou medaily v týmech a Libora Marienku dělil ten pověstný chloupek od některého z cenných kovů. 

Všem našim juniorům blahopřejeme k medaili.

Vítěztví si celkem s přehledem vybojoval domácí tým USA a na druhém místě skončilo Polsko. Taky v jednotlivcí domácí ukázali svoji současnou suverenitu. Myslím, že je nejvyšší čas se právě u amíků a taky možná u nedalekých polských juniorů podívat jak s juniorskou základnou pracují. 

Milan Čubík