Banner

Hned na začátku prázdnin jsme absolvovali klubové soustředění na Slovensku, přičemž volba vody byla snadná – řeka Váh. Taky jsme měli naplánovaný juniorský závod „Podolínská 15 „ . Do Podolínca jsme taky v sobotu večer dorazili , Miro Timčák se o nás perfektně postaral, ale v sobotu ráno bylo jasno – v řece Poprad voda podstatně zvedlá a taky kalná.  Na neděli jsme povolenky na Váh neměli a tak šup do lázní v Bešeňové …. Bezva relax.

A chytání ve Váhu?  Asi o tom nejlépe budou vypovídat přiložené fotografie.

 


soustrsk2016 3 20160727 1098010178

 

soustrsk2016 5 20160727 1285896798

 

soustrsk2016 1 20160727 1596887736

 

Další Fotky zde !!

 

 

Milan Čubík

 

Tak zde máme první drobnou změnu, která se týká ubytování :

mininmálně dvě noci spíme u mě na drevenici v Hubové a dvě noci v Podolínci na chatě. Proto si prosím neberte karimatky. Ale spacáky radši ano.

 

 

 

Ahoj mládeži, 

protože se blíží naše klubové soustředění,  tady jsou informace:

1) odjezd je v patek v 5:30.Ale start je ve čtvrtek v 17:00 u mě doma.  Budeme koupat a čistit auto a taky by jste si už měli přivézt všechny věci. Chci upozornit - věci si balte velmi střídmě.  Ve čtvrtek provedu probírku. Protože tři noci spíme v přírodě ve stanu, všichni si vemte spacák a pokud máte, tak i karimatku. 

Nezapomeňte na repelent a nepromokavé bundy. 

Vázání si nikdo brát nebude - všichni ať máte navázáno.  Suché,ale i mokré - kukly. 

Veškeré jídlo je zajištěné,  tak v patek jenom dobře posnídejte. 

2) v patek budeme chytat na Váhu CHP pstruhovém 

3) v sobotu na Váhu CHP lipňovém a večer přejedeme do Podolínca 

4) v neděli je Slovenský juniorský závod v  Podolínci a večer přejedeme zpět na Váh 

5) v pondělí na Váhu. Kde? To se rozhodneme až tam

6) úterý strávíme na řece Revúca a v cca 20:00 vyrážíme na cestu domů. 

NUTNÉ :

               do úterý večer potřebuji - bydliště ; datum narození ; číslo dokladu pas, občanka.

Kdo má Slovenské "papíry"  tak mi to sdělte. Taky jestli máte státní a povolenky. 

 

Pokud je nějaký dotaz - můj telefon máte.

 

Milan Čubík 

 

 

 

 

 

 

Uplynulý závodní víkend mě opět moc potěšil.  Luboš , Víťa, David a Lukyn jeli na Užší výběr do Jižních Čech a já jsem s juniory ( Patrik Martinec , Adam Kundrata , Michal Melichar , Mates Valíček a Radek Gračka) absolvoval cestu na řeku Svatavu u Sokolova.

Naši  „staříci“ mi udělali velkou radost a prokázali stálou příslušnost k absolutní české špičce a všichni čtyři se vešli do první sedmičky celkového pořadí. Tím si vytvořili opravdu dobrý základ pro nominace na šampionáty 2017.

Že by všichni bojkovičáci na MS na Slovensko ……. J ? Proč ne J ?

S „mládežníkama“ jsme vyjeli už ve čtvrtek po škole , abychom si mohli chvilku v klidu v pátek potrénovat. Cesta docela dlouhá , ale provoz mimořádně plynulý a tak jsme do Sokolova dorazili v pohodě.

V pátek ráno jsme vyrazili na trénink. Cíleně jsme zkoušeli mušky , nové barvy hlaviček a pozice ryb.  Něco jsme i  objevili a tak jsme odpoledne – to už se k tréniku sjížděli i další skupiny – vyjeli do lázeňského města Karlovy Vary, protože tam nikdo z hochů ještě nebyl. Procházku městem jsme zakončili ve Vietnamském bufetu polévkou Pho ( docela šla) a vrátili se do Sokolova na losování.

Na sobotu jsme si z deseti rotací „tasili“ osmkrát spodní polovinu závodního úseku. Informace z loňské roku hovořily o tom, že by to mohlo být dobré. Jenže ty informace byly z podzimu a bylo to špatné. Úseky  1-7 super ( o tom hovoří i 78 ulovených ryb jednom z těch horních čísel za 90 minut. O čísla 8 dolů horší a horší ……

Nicméně se i přes nepřízeň losu ( hlavně Patrik s Matesem budou na pátečním klubu trénovat losování) se Radek a Michal drželi v po sobotě v popředí.

Večerní grilovačka, fotbálek a šup do „pelechů“

V sobotu odpoledne někde v kopcích dost zapršelo a tak byla v neděli voda ve Svatavě přikalená. Tentokrát jsme měli takovou kombinaci horních a dolních čísel. Opět byly lepší ty horní a toho skvělým způsobem využil Radek Gračka a suverénním způsobem dal dvě jedničky a stal se celkovým vítězem. Michal Melnar měl kombinaci spodního a horního úseku a taky odvedl perfektní práci a se stejným součtem jako Kuba Frg. Adam , ale o tři ryby méně skončil třetí.  Patrik Martinec  už si v neděli zachytal jedno kolo i v té horní části a tam taky ulovil největší rybu závodu – lipan 498 mm. Mates Valíček si to s těmi losy „vyžral“ až do konce a přesto, že nechytal vůbec špatně, tak to tentokrát na nejlepší nestačilo.  Adam Kundrata měl ty losy podobné Matesovi a hlavně toho má ješte dost před sebou a taky se musí ještě i hodně naučit.

No, potom radostné vyhlášení nejlepších , pár fotek , rozloučit se , cestou dva kyblíky na KFC a tak ….. J

Musím říct (nebyl jsem loni na MiČR) , že opuštění revíru Klabava a přesunu na Svatavu tomuto závodu velmi prospělo a závod to byl móóóc hezký. Jen škoda, že se někdo odhlásil a ze čtyř sektorů se musely udělat dva a tím co jsem už o těch úsecích napsal , tak  to vyrovnanosti „fleků“ dost ublížilo. Ty čtyři by byly naprosto ideální. I tak pořadatelům VELKÝ DÍK.

A už se taky těšíme na Moravici v Podhradí. Byli jsme tam trénovat a je tam moc hezky.

Milan Čubík

 

20160529 162600

 

20160529 162249

 

20160529 163059

 

 

Ve dnech 16. a 17. Dubna se uskutečnily dva závody juniorů na jezeře.


Prvním ze závodů byl závod o Východočeský pohár. Závodilo se na rybníku Zdíkovec u Vimperku. Počasí nám přálo a tak nic nebránilo v závodech. Po třech kolech byl vyhlášen jako vítěz náš Matěj Valíček, který se vypořádal nejlépe s nástrahami tohoto zajímavého rybníka. Druhý byl jezerní klasik Petr Červenka a na třetím místě skončil o fous Kuba Adam. V závodech benjaminů obsadil první místo David Sušil, který celkově skončil na super 6. Místě, druhé a třetí místo obsadili Slavíček Michal a Mašek Jan. Zajímavostí tohoto závodu byla nutnost chytat nejen jezerní klasikou, ale závodníci se museli vypořádat i s klasickou nymfou. Skvělý výkon našeho Matěje doplnili ještě Radek Gračka a Michal Melnar na 4. A 5. Místě a jedenáctým a čtrnáctým místem Patrik Martinec a Kuba Kalina.

vych vytez

 

vych benjam

 

 

 

V neděli se na stejném rybníku uskutečnilo Mistrovství České republiky v jezerním muškaření. Počasí nám již tak nepřálo jako v sobotu, ale všichni junioři se s ním dokázali vypořádat. Chytání bylo čím, dál, tím, složitější a navíc se k chytání přidal i studený vítr a vlnky na rybníce. Nejlepší výsledek zde tentokrát vybojoval Tomáš Langer následovaný naším Radkem Gračkou a medailistou ze soboty Petrem Červenkou. Čtvrté místo obsadil Jan Bureš a skvělý výkon ze soboty podtrhl náš Mates následovaný Michalem Melnarem. Pěkný výkon našich borců podtrhl Kuba Kalina na osmém místě a Patrik Martinec na místě jedenáctém.


Jen tak dál borci !!!

 

 

rep vytez

rep benjamini

 

A na závěr jak to viděl Mates:

 

Jak už asi víte ,tak jsem vyhrál Východočeský pohár juniorů a teď vám povím, jak to bylo. Začal bych asi přípravou. Příprava, byla relativně normální, vázal jsem klasické jezerní vzory a to bylo vše. Na závody jsem se strašně těšil, protože se tam se všema zase uvidím. Jelikož to jsou závody, tak k tomu patří i stres. Ve stresu jsem ani nebyl, ale jelikož se mluvilo, že tam jsou okouni tak jsem se toho i částečně bál. V sobotu ráno jsme přijeli na místo s dobrým pocitem, že bych mohl relativně dobře zachytat a zároveň taky už trošku vystresovaný. Po losování jsem si navázal pruty a taktéž francouze, což na jezero normální není. V prvním kole jsem měl taktiku tak zvaně „na jistou“ a tak jsem zkoušel intermídu a chytat duháky. Asi za 20 minut chytání jsem chytil jednoho okouna a to u břehu. Zkusil jsem tedy prochytat břehy s francouzem a to bylo ta výhra. Do poloviny prvního kola jsem rotoval s 5 rybami a věděl jsem pokud, chci dát jedničku, že musím zabrat, protože nás tam bylo víc s 5 rybami. Druhé kolo bylo o poznání lepší a skončil jsem s 12 rybami, což mi zajistilo jedničku. Do druhého kola jsem šel s dobrým pocitem a taky to tak vypadalo. Asi po 10 minutách jsem, vytáhl duháka a hned se zbavil toho stresu, že bych mohl dát 0. Do poloviny druhého kola jsem rotoval se 5 rybami a taky jsem musel zabrat, protože tam byl ještě Červ a ten měl podobně. Nakonec to dopadlo dobře a já druhé kolo skončil s 10 rybami, takže další jednička. Přes obědovou pauzu jsem byl mírně vystresovaný z toho, ať si to nepokazím a věděl jsem, že pokud chci vyhrát, musím dát minimálně 3. A začalo to. Boj o celkové vítězství. Zkoušel jsem francouze u břehu na kterého jsem chytil asi 4 ryby. Potom jsem zkusil chytat duháky z dálky a tak jsem chytil asi 3 duháky. Rotoval jsem tedy, se 7 rybami, a pokud chci, aspoň 2 musím fakt zabrat, protože Červ měl asi 14 ryb a šel na mé místo a já na jeho. V posledním kole jsem do toho dal úplně vše. Věděl jsem, že pokud se budu snažit, tak to dokážu. A bylo to tak. V posledním kole jsem chytil 13 ryb a to stačilo na 3. Měli jsme tedy s Červem a Kubou Adamem stejné součty umístění. Kuba měl o 3 ryby míň jak my. A s Červem jsme měli stejně, ale já jsem chytil v posledním kole jako poslední rybu štiku 50 cm a ta mi to celé vyhrála. A dál už to znáte. Měl jsem štěstí, ale taky si troufám říct, že jsem byl i připravený. A  jak jistě  víte štěstí přeje připraveným!

 

rep vsichni

 

 

 

 

 

Ahoj všichni,

odjezd na Skalicka Cup bude v pátek a to následovně:

Mikin - 4:55 Máneska

Keník - 05:00 doma

Adam Kuna - 05:03 Máj u Hrušky

Patrik Vata  - 05:05 doma

Radek - 05:18 Brod doma


Sebou peníze na ubytko myslím 250 a startovné zatím každý svý takže 1000, vyřešíme později.

S pozdravem Lubka